Broniewskiego 28C

Informacje, nowości, aktualności


#1 2011-01-28 16:24:08

Kamil

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-28
Posty: 30
Punktów :   

Antena Zbiorcza

Witam,

Proszę o podawanie nr lokalu z informacją czy jesteście Państwo zainteresowani zainstalowaniem anteny zbiorczej na dachu bud. 28C szacowany koszt ok. 300zł od mieszkania. Dokładna specyfikacja i kosztorys zostanie w wkrótce zamieszczony na forum (pon. 31-01-2011 do godz 12.00).

Jest szansa pokrycia przez developera części kosztów instalacji anteny zbiorczej (ok 50-100zł do jednego lokalu)  - zostanie to uzgodnione dopiero gdy otrzymamy pełny kosztorys od firmy zewnętrznej /wówczas developer przekaże inf. o współfinansowaniu.

Jednakże dobrze byłoby abyśmy już teraz się deklarowali czy jesteśmy zainteresowani Anteną zbiorczą.

Antena zbiorcza będzie umożliwiała odbiór telewizji naziemnej (standard) + 1 telewizja Satelitarna *

*-dokładniejszych informacji na ten temat będzie mógł udzielić Marcin z Zarządu...


.....LINK do pliku z ofertą nr 1

http://www.sendspace.pl/file/b3150c861d5e83791e2d3ba


****
Telewizja Cyfrowa - UPS ---> Na Broniewskiego nie ma szans/ (brak infrastruktury)
****

***
Pruszkowska Telewizja Kablowa---> ma szanse ale na wiosnę....
***

...na chwilę obecną nie mamy jeszcze informacji od developera odnośnie dofinansowania do anteny

Na chwilę obecną mamy informacje na TAK za anteną zbiorczą od ok 70% pozostałe procenty jeszcze się nie określiły lub ich nie zastaliśmy....
***
jak będziemy mieli szczegółową i prawie domkniętą listę os. wystąpimy o szczegóły oferty które będą zamieszczone następnie na forum... (podzespoły ich marka / cena)
****

Offline

 

#2 2011-02-04 21:41:36

Marek310

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 8
Punktów :   

Re: Antena Zbiorcza

proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1. Z jakiego satelity będzie odbierany sygnał SAT?
2. Czy jeżeli posiadam w mieszkaniu 2 gniazda antenowe ( w 2 pokojach) to obydwa zostaną podłączone "z urzędu", czy za każde będę musiał płacić oddzielnie (po 300 zł)?


Dla zainteresowanych i chcących pogłębić temat przesyłam link do ciekawej strony- tak, zeby zobrazować jak instalacja będzie wygladała (w przybliżeniu). Dodatkowo jest tam cennik poszczególnych elementów instalacji, tak więc można sprawdzić, czy firma instalująca nie chce zrobic nas w bambo:)

http://www.dipol.com.pl/instalacja_mult … mat230.htm

Ze swojej strony chciałbym zaproponować aby dokładnie określić kto ile ma gniazd tv w mieszkaniu i ile chce podłączyć.  Jak wydać na schematach wysępują różne multiswiche (o rożnej liczbie wyjść) a różnica w ich cenie jest niewielka. Dlatego ustalenie dokładnej liczby gniazd na etapie projektu spowoduje obniżenie kosztów w stosunku do ewentualnej poźniejszej rozbudowy sieci. 

Przykład- jeżeli zaprojektujemy sieć dla 20 abonentów i wykorzystamy wszystkie gniazda w multiswichach to ewentualne rozszerzenie o kolejnego abonenta będzie wiązało się z dołożeniem multiswicha(np. 4 wyjściowego oraz odgałęźnika).  W przypadku gdy od razu  projektujemy instalację na 21 abonentów zamiast jednego ze swichy (np. 4 wyjściowego montuje się niewiele droższy 8 wyjściowy) co prawda 3 wyjścia są niewykorzystane, ale koszty i tak sa niższe niż w przypadku dołożenia 2 urządzeń.

Polecam więc przemyślenie sprawy i określenie ilości gniazd.


pozdrawiam
Marek310

Ostatnio edytowany przez Marek310 (2011-02-05 09:36:41)

Offline

 

#3 2011-02-10 23:08:15

AP

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-08
Posty: 3
Punktów :   

Re: Antena Zbiorcza

Z ANTENĄ ZBIROCZĄ JEST JAK Z YETI WSZYSCY O NIEJ MÓWIĄ A NIKT JEJ NIE WIDZIAŁ.osobiście uważam że jeśli szybko nie zostanie założona, to poparcie dla niej wygaśnie i większość zamontuje talerze.

Offline

 

#4 2011-02-13 20:43:31

Kamil

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-28
Posty: 30
Punktów :   

Re: Antena Zbiorcza

Już w tym tygodniu będziemy zbierali zaliczkę na antenę zbiorczą w wysokości 200 zł  (poniedziałek, wtorek).   Ok. wtorku będzie szczegółowa specyfikacja podzespołów anteny zbiorczej....  Również jest planowane spotkanie Wspólnoty  z firmą która to będzie zakładała antenę (ok. wtorku/środy) i wówczas będzie można o wszystko zapytać --- jak będę znał szczegóły od razu napiszę...




!!!!!!!!!!!

Mamy już specyfikację dotyczącą anteny zbiorczej:

http://www.sendspace.pl/file/46af1a163956a202e1b9024

Jeżeli ktoś się zna na tym a zapewne są takie osoby to proszę o wypowiedzi czy jest to do zaakceptowania... ( w sumie to jedyna relatywnie tania oferta jaką zdobyliśmy i w sumie najbliższa w terminie realizacji)

!!!!!!!!!!!!

Mamy już ok 85% funduszy na antenę zbiorczą, w tym tygodniu podejdziemy do podpisywania umowy (jeżeli nie będzie większych sprzeciwów ze strony Wspólnoty:))


!!!!!!!

Jak dobrze pójdzie to realny czas zainstalowania anteny to 1 - 2 tygodnie ...

!!!!!


Zanim podpiszemy umowę to we wtorek będzie jeszcze jedna oferta pana ze sklepu z antenami (z piastowa) ... ale to dopiero we wtorek...

Offline

 

#5 2011-02-24 22:31:45

Marek310

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 8
Punktów :   

Re: Antena Zbiorcza

Witam,
dawno mnie nie było, ale jak już jestem to z ważnymi (wydaje mi się) in formacjami.

Przeanalizowałem oferty na montaż anten zbiorczych i powiem krótko - ja się na taki układ nie zgadzam!

Nie zgadzam się na montaż zestawu anteny zbiorczej z tego linku

http://www.sendspace.pl/file/46af1a163956a202e1b9024

za cenę, jak rozumiem, z linku tego

http://www.sendspace.pl/file/b3150c861d5e83791e2d3ba

Dlaczego?

Otóż odpowiedz przedstawiam poniżej:

http://www.sendspace.pl/file/b521c93b500281e06ec4e89

Specyfikacja zamieszczona na początku wygląda pięknie ( zakładałem, że ceny przedstawione w zestawieniu choć trochę będą odpowiadały użytym podzespołom) natomiast specyfikacja szczegółowa pokazuje, ze instalujemy gówno!! nie bójmy się tego słowa... Gówno!!!

Komplet anten wg pierwszej specyfikacji ma kosztować :3480 zł zbiorcza + 4140 zł satelitarna, czyli łącznie 7620zł NETTO!!!!!

Zadałem sobie trochę trudu i przeanalizowałem ceny i jakość części użytych do wykonania anteny zbiorczej przedstawionych przez potencjalnego wykonawcę i są to koszty ok 2665 zł BRUTTO!!. (licząc po średnich cenach dla odbiorców detalicznych)

Wygląda więc na to, że montaż kosztuje nas 5000 zł (+23 % podatku) czyli ok 6150 zł brutto.

Jeżeli tak to ja jestem w stanie wykonać to za 3500 BRUTTO.
Nie dajmy się zwariować- to są nasze pieniądze!!!

Pragnę zwrócić uwagę szczególnie na cenę wzmacniaczy, konwertera oraz kabla (różnice w cenie są kolosalne).

Może prościej kupić podzespoły i wynająć ekipę do ich montażu....?

Pytanie do wspólnoty:
Czy ktoś z  WAS zadał sobie trud i sprawdził zestawienie? Jeżeli nie macie czasu, to było się nie zgłaszać do zarządu, nikt was tam na siłę nie pchał. Nie wiem, czy wiecie, ale zarządzacie nie swoimi pieniędzmi i wypadałoby wziąć za to choć odrobinę odpowiedzialności.

Jestem zbulwersowany- bo nie wiedziałem innego kosztorysu- i jak mniemam, macie zamiar podpisać umowę za cenę z tego pierwszego. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

OOO i jescze jedno -  w kosztorysie jest punkt pt. wykonanie i uruchomienie instalacji - koszt 800 zł netto


Marek Świć

Ostatnio edytowany przez Marek310 (2011-02-24 22:39:41)

Offline

 

#6 2011-02-25 10:39:21

MC

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 25
Punktów :   

Re: Antena Zbiorcza

proponuję aby pan Marek Świć poszedł do członków wspólnoty(np do Kamila) i przedstawił powyższe bo widać że się zna na rzeczy... mi też wydawało się ze 200 zł od mieszkania to duuużo... jeżeli jest szansa zrobić to sporo taniej to poczekajmy, niech ktoś się tym zajmie, bo nas wycyckają...
Gosia

Offline

 

#7 2011-02-25 13:21:55

Lucja

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 7
Punktów :   

Re: Antena Zbiorcza

w takim razie dlaczego nie chcecie poczekać na kablówkę, która zostanie  wybudowana i łącze zestawione i doprowadzone do budynku na koszt TEL-KAB.
proszę wejść na stronę www.tel-kab.pl i zobaczyć jak kształtuje się abonament. Uważam, że to jest oferta
dobra dla nas początkujących a jak będziecie państwo uważali, że to mało to wtedy możemy myśleć o antenie satelitarnej.
Oczywiście trzeba poczekać przynajmniej do kwietnia.
Łącze, kabel światłowód; W ofercie mają; telewizję cyfrową i analogową, internet stacjonarny i mobilny, telefon.
Wszystkie usługi w jednym łączu.
Pozdrawiam.

Offline

 

#8 2011-02-25 16:32:28

MC

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 25
Punktów :   

Re: Antena Zbiorcza

my też raczej skorzystamy z tej pruszkowskiej ale żeby sie nie wyłamywać  i żeby nie zwiększać kosztów tej anteny zbiorczej to płacimy... ale chyba chodzi o to żeby to zrobić jak najszybciej żeby ludzie nie montowali kazdy na swoim balkonie bo wtedy będzie brzydko wyglądać... ludzie chcą juz ogladać discovery i wydaje się że wiosna taaak daleko... a to minie szybko .... poza tym chodzi o to że w kablowiej jest mniej kanałów niż w satelicie.... 
a tak naprawdę na internet i tak trzeba czekać do wiosny na pruszkowską...

Offline

 

#9 2011-02-25 16:38:38

Kamil

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-28
Posty: 30
Punktów :   

Re: Antena Zbiorcza

Jak najbardziej ja przeanalizowałem tą ofertę pod względem kosztów i prawdą jest marża ok 5000zł netto. Dlatego napisałem że w poniedziałek przyjedzie osoba ze sklepu z piastowa ( w dniu w którym otrzymałem tą specyfikację poszedłem do sklepu w piastowie przy stacji PKP i poprosiłem o kalkulacje ceny.... prawda jest taka że podzespoły wg ceny sklepowej to 3000zł brutto a mąż pani sklepowej zajmuje się instalacją.... w pon Pan ten wróci z urlopu i przedstawi kalkulację.  Tak jak na zebraniu była mowa że dopóki nie będzie specyfikacji to nikt nie podpisze umowy.... gdy poznałem różnice w wynagrodzeniu też sie zszokowałem.... Prywatnym zdaniem Tel-kab nie jest zły, ale antenę za rozsądną cenę też dobrze mieć.....   /w prawdzie czekałem na wypowiedź  Pana Marka/ dziękuję i pozdrawiam;

Kamil



!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

oferta nr 2

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.sendspace.pl/file/09eae87b4ca24a6038eb1e1

do tej ceny (5040,-)trzeba doliczyć jeszcze ok. 1500zł (500 metrów kabla po 3 zł mb) - wynikło to z wczorajszych oględzin na budynku.....   czyli ok 6500 brutto ( cena dla pakietu standardowego)


Antena Zbiorcza
W celu podpisania umowy z wykonawcą potrzebna będzie informacja o ilości gniazdek w mieszkaniu do których ma być doprowadzony sygnał Satelitarny.

W wersji standardowej zostanie doprowadzony:
•    1 sygnał satelitarny do odbioru w dowolnym gniazdku SATa (tym samym zostanie wykluczona możliwość podłączenia 2 dekoderów w dwóch pokojach lub nagrywarki. REASUMUJĄC BĘDZIE MOŻNA JEDYNIE PODŁĄCZYĆ JEDEN DEKODER W DOWOLNYM GNIAZDKU)
•    Sygnał z telewizji naziemnej będzie możliwy do odbioru we wszystkich zainstalowanych gniazdkach
•    Sygnał radiowy
(bardzo przybliżona i orientacyjna cena gdyby wszyscy wybrali standard: to ok.  110zł/za doprowadzenie pakietu standardowego (brutto po dopłacie przez CSI).
(ceny podzespołów na forum)

Wersja rozszerzona zamiast jednego sygnału Sata zostaną doprowadzone 2 sygnały Sata do jednego mieszkania (do 2 gniazdek) – umożliwi to podłączenie 2 dekoderów do dwóch gniazdek (wariant dużo droższy – zakupem dodatkowego multiswitcha + inne podzespoły + dodatkowa robocizna- tymi kosztami zostaną obciążone jedynie te lokale które się zdecydują na ten wariant.  (przybliżony i orientacyjny koszt pakietu rozszerzonego 240zł)
Wersja rozszerzona PLUS zamiast jednego sygnału Sata zostaną doprowadzone 3 sygnały Sata. – (wariant dużo dużo dużo droższy – zakupem dodatkowego
multiswitcha + inne podzespoły + dodatkowa robocizna- tymi kosztami zostaną obciążone jedynie te lokale które się zdecydują na ten wariant.

Po uzgodnieniu dokładnej liczby gniazdek i zakresu prac będzie zorganizowane spotkanie Wspólnoty Mieszkaniowej z wykonawcą w poniedziałek ok. godziny 19.00. (na spotkaniu wykonawca odpowie na wszystkie pytania oraz zostanie podana dokładna cena za instalację )
W najlepszym układzie po zebraniu zostanie podpisana umowa i od wtorku/środy rozpocznie się instalacja anteny zbiorczej. 
Wszystko zależy jedynie od określenia przez mieszkańców ilości gniazdek SATa.  najpóźniej do piątku . (im szybciej tym lepiej)

Emaila z nr. lokalu i wariantem proszę wysłać  na adres: pazie2@gmail.com lub proszę zgłosić do osoby z Zarządu.

Offline

 

#10 2011-03-03 18:41:22

Marek310

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 8
Punktów :   

Re: Antena Zbiorcza

witam,

teraz wygląda to znaczenie lepiej.

Mam natomiast kilka pytań, które mam nadzieję uzyskać odpowiedź od montera/sprzedawcy:

1.dlaczego stosujemy 2 wzmacniacze Terra MA-024 zamiast  jednego Terra SA-501 (niewiele droższy ale ma możliwość wzmacniania sygnałów SAT)?

2. Czy na pewno potrzeba nam 0,5 km kabla antenowego?

Tak szybko liczę: ( z zapasem)
z dachu do skrzynki w 1 klatce - 5 kabli po 10 m każdy = 50m
ze skrzynki w 1 klatce do 2 klatki 5 kabli po, niech będzie, 40m = 200m

i już koniec, finito. Kable z lokali wychodzą w skrzynce na 3 piętrze kolo lokalu 15.

3. Czy musimy kupować skrzynki TPR-7?
Ja radziłbym wykorzystać istniejące na klatce skrzynki jakby celowo robione na osprzęt RTV, w których wyprowadzone są kabelki z poszczególnych mieszkań (w klatce 1 jest) kolo lokalu 15 .

Można sprawdzić w 2 klatce, ale podejrzewam, ze jest podobnie.

4. pytanie 3 skłoniło mnie do rozważań nad sensem płacenia człowiekowi 50 zł za każdą zaciśniętą i zakręconą końcówkę... bo faktycznie po instalacji anten do tego sprowadza się instalacja...(oczywiście jest tam jakieś strojenie i podłączanie, ale to robota max na 1 godzinę)
Może spróbujcie zbić to do 30 zł za lokal ( bo raczej powinno się udać). Myślę, ze skoro policzył 500m kabla, to zakładał, że będzie musiał go przeciągnąć.

Jeżeli będą jakieś problemy to poproszę o nr do tego człowieka i uprzedzenie go o moim telefonie, to spróbuję z min porozmawiać.

W sumie proponowane rozwiązania powinny przynieść oszczędność rzędu ok 1600 zł brutto, czyli po 50 zł/lokal (przy pakiecie standard).

Wtedy antena kosztowałaby nas 60 zł/lokal.

CHYBA WARTO....

Ostatnio edytowany przez Marek310 (2011-03-03 18:43:14)

Offline

 

#11 2011-03-04 09:23:42

Kamil

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-28
Posty: 30
Punktów :   

Re: Antena Zbiorcza

Link do pełnej nowo skalkulowanej oferty:

http://www.sendspace.pl/file/681a403007d335731f9d7f6


Proszę o wypowiedzenie się. ( która z ofert jest lepsza)

Mi osobiście mimo że droższa bardziej odpowiada oferta od Pana z Piastowa (Zarząd co do wyboru oferty jest podzielony) a ja z braku czasu zapewne zrezygnuje z członkostwa w Zarządzie.

Nr tel przekaże gdy zostanie wybrana oferta Pana z Piastowa. Co do oferty nr 1 nie mam żadnego kontaktu do osoby która miałaby to zakładać (nie brałem udziału w mediacji).


Jednak na prv. przekaże do Pana informacje (bo widzę że Pan się na tym zna i lepiej porówna oferty - nawet jako inf. dla siebie)



pozdrawiam

Offline

 

#12 2011-03-04 12:39:42

Marek310

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 8
Punktów :   

Re: Antena Zbiorcza

witam,
po rozmowie z panem z piastowa ustaliłem, że:

najlepiej byłoby określić ilość gniazd, bo inaczej nie da się określić ceny instalacji.

Kiedy już będziemy znać konkretną liczbę gniazd, wtedy określona zostanie cena całej instalacji. ( pzykładowo przy 64 gniazdkach byłoby to ok 10,700 zł).

Jeżeli więcej to jeszcze drożej.
Liczba gniazd determinuje liczbę multiswichy. (2 multiswiche 32 wyjsciowe daje 64 gniazda, żeby można było podłączyć 65 gniazd musi byc dodatkowy multiswich (jeden z najdroższych elementów układu) -oczywiście będzie można do niego podłączyć dodatkowe 3 urządzenia, ale jeśli nie będzie chętnych, to to kilka wyjść zostanie niewykorzystanych.)

Pomysłem- całkiem niezłym jest aby cena była liczona 'od gniazdka', w którym będzie sygnał satelitarny. Albo inaczej mówiąc od liczby dekoderów mogących pracować jednocześnie w danym mieszkaniu.

Oznacza to, że jeżeli zgłosimy 1 gniazdko w mieszkaniu i za nie zapłacimy to będziemy mieć sygnał tv i satelitarny we wszystkich gniazdach.  Tv naziemną i radio będzie można odbierać jednocześnie we wszystkich gniazdach, a Dekoder tv sat będzie mógł być podłączony jednocześnie tylko do 1 gniazda- tzn, jeżeli macie gniazdo SAT w pokoju i łazience- to dekoder możecie podpiąć zarówno w pokoju i łazience z tym, ze nie możecie podpiąć 2 dekoderów w łazience i pokoju jednocześnie.

Proszę o zastanowienie się i przemyślenie sprawy ilości dekoderów którą macie zamiar używać.

Określenie liczby gniazd pozwoli na optymalny dobór multiswichy, i podział kosztów. Podobno ok 3200 zł dokłada developer za antenę naziemną. Wychodzi więc, że przy 64 gniazdach sat (czyli po 2 na lokal) koszt 1 gniazda wyniósłby ok 100 zł.

przy 32 gniazdach sat czyli po 1 na lokal -  koszt jednego to ok 150 zł.

Rozmawiałem też o innych kosztach, wspominanych wcześniej i jak będziemy znać ilość gniazdek, to mam z panem porozmawiać i na pewno uda się zbić cenę.

pozdrawiam
Marek Świć

aaa postanowiłem się tym zająć- myślę, ze nikt nie poczuł się dotknięty, ze uprawiam samowolkę...

czas montażu 3-4 dni- od momentu wejścia ekipy- praktycznie bez czasu oczekiwania na rozpoczęcie prac.

Ostatnio edytowany przez Marek310 (2011-03-04 12:42:59)

Offline

 

#13 2011-03-04 13:15:25

Kamil

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-28
Posty: 30
Punktów :   

Re: Antena Zbiorcza

wszystko się zgadza - tylko jeszcze nikt nie zadeklarował liczby gniazdek (dzisiaj przejdziemy to spisać)

a czy może analizowałeś ofertę nr 1??

Pozdrawiam

Offline

 

#14 2011-03-04 14:19:03

Marek310

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 8
Punktów :   

Re: Antena Zbiorcza

ta oferta nr 1 firmy z grodziska nie podoba mi się jednego powodu:
Koleś kręci i chce nas orżnąć na grubą kasę... nie wiem, kto zaproponował tego człowieka z grodziska, ale musi mieć z min jakiś deal.  Propozycja niby dobra, wykonanie na częściach z najniższej półki- przebitka na elementach rzędu 150-200%, w porównaniu do cen z internetu.
Brak zaufania do człowieka/firmy z mojej strony.
Chciał odwalić fuszerkę za grubą kasę.

Skąd pomysł, żeby instalacje robiła firma z grodziska, skoro w warszawie, piastowie, pruszkowie jest ich kilka i są tańsze (oczywiście biorąc stosunek jakości do ceny), a czas oczekiwania jest krótszy...

Offline

 

#15 2011-03-07 11:19:16

Kamil

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-28
Posty: 30
Punktów :   

Re: Antena Zbiorcza

Zmiana terminu spotkania na wtorek godz. 20.00
O tej godzinie i tego dnia będzie podpisana umowa z wykonawcą Anteny. Tego dnia będzie można przyjść do pomieszczenia socjalnego i zadać kilka pytań o wykonanie anteny (dobrze byłoby gdyby było nas sporo na tym spotkaniu - omówimy konieczność sprawdzenia gniazdek w lokalach)

Pozdrawiam



Witam,

.......zmiana terminu spotkania na środę godz 20.00 powód zmiany korekta umowy pod katem współfinansującego...

Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plinternet radiowy sucha beskidzka tworzywa sztuczne