Broniewskiego 28C

Informacje, nowości, aktualności


#1 2011-03-24 09:20:17

Kamil

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-28
Posty: 30
Punktów :   

Internet

Mam takie pytanie kto byłby zainteresowany podłączeniem się do sieci LAN w naszym budynku? - wówczas można byłoby podłączyć od kablówki jakiś internet (z dużym transferem) do naszej sieci  i każdy by mógł korzystać z internetu w swoim mieszkaniu za niewielkie pieniądze ok 7-10 zł za mc. (stały dostęp bez limitów). Umowa z kablówką byłaby podpisana na Wspólnotę a Administracja by koszty z fv rozliczyła na mieszkania i płacilibyśmy to w czynszu. Ponadto zaistniała by w naszym budynku sieć internetowa a więc można byłoby jak ktoś udostępni wymieniać się filmami muzyką  ect....

Offline

 

#2 2011-03-24 10:02:00

MC

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 25
Punktów :   

Re: Internet

to jest to co w ogłoszeniu na tablicy?

Offline

 

#3 2011-03-24 12:46:45

Pszemo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-03
Posty: 11
Punktów :   

Re: Internet

Czy polegałoby to na tym, że łącze dzielone byłoby na ilość użytkowników korzystających z sieci w tym samym czasie?
Jak szybkie łącze byłoby do podziału?
A może w dałoby radę przez wi-fi się podpinać?
Czy gdyby ten internet ruszył będzie można podpiąć się w późniejszym terminie (za kilka miesięcy)?

Offline

 

#4 2011-03-24 16:07:17

Kamil

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-28
Posty: 30
Punktów :   

Re: Internet

Ja tylko tak sobie pomyślałem że można coś takiego zrobić, ale jak ktoś by miał jakiś kosztorys / znał się na tym i wiedział jakie byłyby możliwości to można spróbować coś takiego uruchomić…..ja sprawdzam na chwilę obecną tylko zainteresowanie a jak okaże się duże zainteresowanie to będziemy coś dalej z tym robić niż tylko żucenie pomysłu....

(to co jest na ogłoszeniu wywieszonym nie ma nic wspólnego z tym co my chcemy zrobić: ja bym obstawał za netem w kablu (z kablówki) i rozbić sygnał ruterem a dalej słiczami.....myślę że koszt takiej instalacji byłby niewielki...)

Offline

 

#5 2011-03-24 22:09:40

Pszemo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-03
Posty: 11
Punktów :   

Re: Internet

Sąsiad... Kurna... Ty nie rób tak więcej... Ja już pomnik Ci chciałem stawiać, że znalazłeś neta w takiej cenie
Ale spoko. Ja jeszcze mam umowę z Plusem. Zasięg i prędkość ok, ale limit mnie wnerwia.
Jak taki projekt przejdzie do fazy wykonawczej to ja jestem za, oczywiście jeśli spełniał będzie jakieś sensowne wymogi.
Pozdro

Offline

 

#6 2011-03-25 13:25:07

Kamil

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-28
Posty: 30
Punktów :   

Re: Internet

Może ktoś ma fajny pomysł jak można byłoby szybki i tani internet zrobić (może jakaś kalkulacja:)   .... jak będę wiedział kiedy kablówka wchodzi to od razu zrobię kalkulacje takiego neta (bo może się opłacać dzielić sygnał z sąsiadem ) ....

...jedyna przeszkoda jaką teraz widzę to finanse (bo przykro to stwierdzić ale dużo os. nie zapłaciło za marzec a nawet  i za luty) ...a fv za internet trzeba byłoby płacić co mc..   (

Offline

 

#7 2011-03-25 17:29:28

michał

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 1
Punktów :   

Re: Internet

Nawiązując Kamil do dokonywania opłat za czynsz/media to warto sprawdzić czy to Wasze "zarządawe" konto na e-kartoteka  o ile oczywiscie nim się sugerujecie, aktualizuje sie prawidłowo,bo z moim np jest coś nie halo.Wykonałem przelew za marzec 8-go i do dziś w zakładce "Rozrachunki" widnieje zaleglość,zresztą z zapłatą za luty było podobnie.
A co do neta też jestem zainteresowany.

Offline

 

#8 2011-03-28 10:22:44

MC

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 25
Punktów :   

Re: Internet

u nas też wisiało  w e- kartotece zadłuzenie za luty chociaz już dawno zapłaciliśmy, ale wystarczyło zadzwonić do księgowości i skorygowali (tel na rozliczeniu)

Offline

 

#9 2011-04-12 19:18:42

Ewelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-08
Posty: 13
Punktów :   

Re: Internet

my tez płacimy czynsz/media w terminie:) i za internet którym jestesmy oczywiście bardzo zainteresowani, też będziemy płacili równie sumiennie:)

Offline

 

#10 2011-04-14 13:01:51

Daniel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 21
Punktów :   

Re: Internet

A co się dzieje, w sprawie tego internetu z telkab-u, miało być za 3-4 miesiące, a tym czasem głucha cisza w tej sprawie, nikt nic nie mówi? Podobno jako wspólnota wyraziliśmy zgodę na prace związane z doprowadzeniem internetu na terenie naszego podwórka. Czy ktoś coś wie?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plinternet radiowy sucha beskidzka tworzywa sztuczne